Toner, cartridge – levně

Cartridge, tonery, toner do tiskárny

Každého to jednou potká. Nepříjemné blikání kontrolky na Vaší tiskárně signalizující, docházející cartridge, toner nebo inkoust. Pro každou tiskárnu exituje několik cest, kterými se vydat. Buď do tiskárny vkládat originální cartridge, kompatibilní cartridge a nebo použít inkoust do tiskárny a cartridge si sám naplnit.
To samé dilema platí u rozhodnutí jestli používat kompatibilní nebo originální toner.

Pokud se jedná například o barevnou laserovou tiskárnu, která obsahuje čtyři tonery, je rozdíl v ceně za originální nebo kompatibilní toner poměrně výrazný.

Pokud máte štěstí a vlastníte inkoustové cartridge u které to je možné, můžete vzít inkoust do tiskárny a cartridge si sami naplnit inkoustem.

Toto umožňovaly i starší tonery, kde stačilo pouze dosypat tonerový prášek.

Samozřejmě je důležité věnovat velkou pozornost již při výběru tiskárny a zohlednit, za jakou cenu se do ní cartridge nebo tonery prodávají. Počáteční úspora na ceně tiskárny se pak může nemile vymstít na vyšších nákladech, když jdete koupit náplně a tonery. Proto volbu tiskárny nepodceňte.

Ještě taková malá pomůcka na závěr. Obecně většinou platí, že čím je vyšší pořizovací cena tiskárny, tím jsou náplně do tiskáren levnější. A naopak, do levnějších tiskáren je zase spotřební materiál dražší. Ne vždy se tedy vyplatí na koupi tiskárny šetřit.

Snad Vám aspoň trochu tento článek pomohl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *